Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi


Bilim Aşkı Adına!         
                                   

1. Kat

Temel bilimi deney ve simülatörlerle keşfedelim!

1. Katta, temel bilimler ile ilgili parkurlar ve 03 - 16 yaş grubuna hitap eden oyunlar bulunmaktadır. Çeşitli deney düzenekleriyle birlikte, 10D Salonu ve 3D Modülü eğlence simülatörleri bu katta bulunmaktadır.

2. Kat

2. katta, Dijital Köprü, Besin Zinciri parkurları bulunmaktadır.

3. Kat

Üçüncü katta, Uzay, Su Dünyası, Dünyamız ve Biyosfer, Kimya, Biyoloji, Fizik parkurlarının  yanı sıra Uzay Merkezi Simülatörü ve eğlenceli Bilgi Yarışması Parkuru bulunmaktadır.

Dinozor Bahçesi

Gerçeği ile bire bir, sesli ve hareketli dinozor türlerinin bulunduğu Dinozor bahçesi,  büyük küçük bütün ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır.

Planetaryum

Uzaya Gidelim!

Küre şeklinde tasarlanmış 86 kişi kapasiteli planetaryum, yapısı ile eşsiz bir gösteri izleme keyfi sunmaktadır. Uzay ile ilgili gösterim yapmakta olan Planetaryum’da yaş sınırı bulunmamaktadır. Planetarum’da 7 İngilizce 1 Türkçe show ve 15'ten fazla fragman bulunmaktadır. Ziyaretçiler gösterimlere seanslar halinde alınmaktadır.

Simülatörler
Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde çocuklar için gösterimde olan, 10D Salonu (7 yaş ve üstü) ile 3D Modülü (10 yaş altı) eğlence simülatörleri bulunmaktadır.

Gösterimler

10D Salon: 16 adet Film

3D Salon: 3 Adet Film

Planetaryum:

1 Adet, 23 dakikalık Türkçe Film

7 Adet, 23 dakikalık İngilizce Film

15’in üstünde, 4 dakikalık Kısa Film

Ziyaretçiler gösterimlere seanslar halinde alınmaktadır.

 

_DSC7495 copy (1)

_DSC7495 copy (1)

by Elena Varol | 15 Tem, 2016