TÜBİTAK Bilgi Evimize Hoş Geldiniz
Bilgi Evimiz bilime merak duyan, soru sormayı, araştırmayı seven ve eğlenceli vakit geçirmek isteyen tüm ziyaretçilerimizin katılımına açıktır.

Uzay salonunda, Göktürk-2 ve RASAT uydu maketlerini inceleyebilir ve burada yer alan gök atlası ile seçtiğiniz gün ve saate göre gökyüzünün nasıl göründüğünü bulabilirsiniz. Ayrıca, astronot görseli ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Gizli karadelikten sergi salonuna geçmeyi unutmayın!

Sergi salonunda, bilim merkezlerinde karşılaşabileceğiniz sergilerden bazı örnekleri görebilir ve hazır deney düzeneklerini kendiniz kullanarak gözlem yapabilirsiniz. Bilim iş başında!

Deney ve etkinlik salonunda, TÜBİTAK Bilim Merkezleri’nden uzmanlar eşliğinde düzenlenen atölye çalışmalarına katılabilir ve kontrollü olarak gerçekleştirilen deneylerle bilim algınızı genişletebilirsiniz. Deneyerek ve eğlenerek öğrenen genç bilim insanları bu salon tam size göre!

Çiçek salonunda, çiçek görselleri ile EXPO 2016 hatırası çektirebilirsiniz.
Kitaplar salonunda ise, TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları’nı daha yakından tanıyabilir ve birebir bilgi alabilirsiniz.
Unutmayın:
- TÜBİTAK Bilgi Evi, EXPO Antalya’da 23 Nisan ve 31 Ekim 2016 tarihleri arasında katılımcıların ziyaretine açık olacaktır.
- Deney ve etkinlik salonu 23 Nisan - 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında açıktır.
- TÜBİTAK Bilgi Evi içerisindeki tüm etkinlikler katılımcılara ücretsiz olarak sunulacaktır.