EXPO 2016 Aralık ayı sonuna kadar ziyaret edilebilecek

YÖNETİM KURULU (4)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 47. Yönetim Kurulu Toplantısı EXPO 2016 Antalya Ajansı Basın Merkezi ve VIP Binası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Expo 2016’nın uluslararası boyutunun 30 Ekim’de sona ereceğini söyleyen Bakan Çelik, Aralık ayı sonuna kadar expo alanının ziyarete açık kalacağı müjdesini verdi.

 

 

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 47. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. Expo 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç de katıldı.

 

Bakan Çelik toplantı öncesi yaptığı açıklamada konuşmasına Cumhuriyet’in 93. Yıldönümünü kutlayarak başladı. Türkiye’nin ilk exposu olma özelliği taşıyan Expo 2016 Antalya’nın bugün ve yarın gerçekleştirilecek programlar neticesinde uluslararası organizasyon boyutu ile kapanacağına dikkat çekerek şöyle konuştu;

YÖNETİM KURULU (2)

 

“Yarın kapanış programını icra edeceğiz.  Uluslararası organizasyon olması boyutuyla exponun bu boyutunun yarın itibariyle kapandığını ifade ediyoruz ama tabi bu expo kapanıyor anlamında değil. Aynen bu 6 ay boyunca nasıl hizmet verdiyse Antalyalılara ve bütün ülke turizmine aynı şekilde önümüzdeki pazartesinden itibaren de expo alanımızın bu hizmetinin sunmaya devam edeceğini özellikle belirtmek istiyorum.”

 

“ALANIN GELECEĞİYLE İLGİLİ KİMSE ENDİŞE DUYMASIN”

31 Aralık’a kadar ajans boyutuyla çalışmaların süreceğini ifade eden Bakan Çelik, 31 Aralık sonrasında ise alanın bakanlığa devredileceğini söyledi. Ajansın tasfiye sürecinin 30 Haziran 2017’ye kadar devam edeceğini de dile getiren Bakan Çelik, alanın geleceğiyle ilgili kimsenin endişe duymasına gerek olmadığını ifade ederek, şunları söyledi;

 

“Artık Antalya’nın bir anlamda kalbi mesafesindeki bu güzel expo alanın geleceğiyle ilgili hiç kimsenin bir endişe duymasına gerek yok. Önümüzde yeteri kadar süre var. Gerek 30 Aralık gerek Haziran 2017 tarihlerini dikkate aldığınız zaman buranın en iyi şekilde nasıl işletileceği noktasında mevcut değerlendirmelerimiz var. Bundan sonraki zaman dilimi içerisinde de değerlendirmelerimizi sürdüreceğiz. Antalyalılara en iyi hizmeti nasıl yaparız? Antalya turizmine katkıyı nasıl sağlarız? Türk turizmine katkıyı nasıl sağlarız çerçevesinde yapacağımız değerlendirmelerle en sağlıklı şekilde buranın işletmesini sağlayacağız.”

YÖNETİM KURULU (5)

 

GİRİŞ ÜCRETLERİ 10 VE 5 TL OLACAK

31 Ekim Pazartesi gününden itibaren expo alanının aynı şekilde hizmete devam edeceğinin altını çizen Bakan Çelik, “Giriş ücretlerini 10 TL ve 5 TL şeklinde değiştiriyoruz. Uluslararası boyutu kalkınca biraz daha yetkimiz artıyor bu yetkimizi de bu güzel alanı ziyaret edecek olanların lehine kullanmış oluyoruz” dedi.

 

Bakan Çelik, yeni dönemin expo alanı açısından ve Antalya açısından hayırlı olmasını temenni ederek sözlerini tamamladı.

 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 6 aylık çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.