Expo 2016’da “Zihin Sarayım” sergisi açıldı

Hat sanatını, çağdaş bir biçimde yorumlayan Fatma Zeynep Çilek’in, ‘Zihin Sarayım’ adlı resim sergisi Expo 2016 Antalya’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Fatma Zeynep Çilek

İstanbul'dan, Roma'ya kadar sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Fatma Zeynep Çilek’in, ‘Zihin Sarayım’ adlı resim sergisi Expo 2016 Antalya’da beğeniye sunuldu. Kültür, sanat ve tasavvuf kavramlarının bir arada bulunduğu ‘Zihin sarayım’ adlı sergisi için, Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yılın sanatçısı seçilen Çilek'in eserleri Expo 2016 Antalya’da büyük beğeni topluyor.

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi 1. Katta bulunan fuayede, hat, tezhip gibi geleneksel sanatları çağdaş bir biçimde yorumlayan Çilek,  Arap alfabesi harflerini tuvaline aktarıyor. Sanatçı “Zihin Sarayım” isimli resim sergisinde hat sanatında pop-artı’ı yakalamaya çalıştığını belirterek, amacının geleneksel sanatı daha genç ve geniş bir kitleye ulaştırmak olduğunu belirtiyor.

zihin sarayım (5)

Yurt dışında açtığı sergilerde de beğeni toplayan ve adından söz ettiren Fatma Zeynep Çilek’in, Expo 2016’daki ‘Zihin Sarayım’ adlı resim sergisi 30 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.